ANIOŁY WDZIĘCZNOŚCI powędrowały w dobre ręce!

12 października świętowaliśmy zakończenie projektu "Nakręćmito -MUROWANA (re) AKTYWACJA", który był realizowany przez ostatnie piętnaście miesięcy przez Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej oraz z Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego razem z zaproszonymi ośmioma organizacjami pozarządowymi z terenu Miasta i Gminy Murowana Goślina: "Jedną Chwilą" , KB "Katorżnikiem", Orkiestrą Dętą OSP Murowana Goślina, Drużyną Harcerek "Wiatry" im. Janiny Bartkiewicz, Klubem Seniora "Zacisze", Kołem Gospodyń Wiejskich w Długiej Goślinie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Białężynie oraz dziewczynami z "Fanaberii".

Projekt był częścią Ogólnopolskiego Programu "Równać Szanse 2015" prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności. W lipcu 2015 roku rozpoczęliśmy remont i adaptację małej sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1 na salę multimedialną. Potem w kilkuosobowych zespołach pracowaliśmy nad materiałem reportażowym na temat wybranej organizacji z terenu miasta i gminy. Poprzez nakręcony i napisany reportaż-reaktywowaliśmy daną grupę, wzmocniliśmy jej potencjał, wykorzystaliśmy do tego aparaty oraz telefony komórkowe. Oprócz wersji filmowej powstało osiem tekstów - reportaży o ludziach tworzących daną organizację. Znajdą się one w publikacji poprojektowej, do której zostanie dołączona płyta z reportażami filmowymi. Chcielibyśmy jeden egzemplarz publikacji dostarczyć do każdej szkoły z terenu miasta i gminy, by inni młodzi ludzie zobaczyli, w jaki sposób można pracować z lokalnymi grupami i kształtować kompetencje społeczne młodzieży. Utrwaliliśmy nie tylko profil danego stowarzyszenia, ale przyjrzeliśmy się jego codziennej działalności oraz realizowanym projektom. Dzięki reportażom powstał pierwszy w Murowanej Goślinie katalog prężnie działających stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych, dający szansę lepszej komunikacji pomiędzy organizacjami i ich członkami.

Wyrazem naszej wdzięczności za owocną współpracę były statuetki Aniołów sfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina, które przedstawicielom ośmiu organizacji wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Pan Dariusz Urbański.

Młodzież ma już kolejne pomysły na nowe działania, więc to na pewno nie koniec współpracy z naszymi Przyjaciółmi, ale jej dobry początek.

Jakub Niewiński, 2016-11-05